titris

Taikomųjų inovacijų tyrimų ir rezultatų informacinė sistema

Lietuvių

The Applied Innovation Research and Results Information System

English

Skaitmeninių įrankių naudojamų žemės ūkyje vertinimo priemonė

Sritis
Skaitmeninis įrankis
Posritė
Vertinimo priemonė „Assessment Tool“

Pastaraisiais metais žemės ūkis tampa vis modernesnis, įvairios skaitmeninės technologijos ir inovacijos yra taikomos skirtingose žemės ūkio srityse. Tie, kurie sieja ateitį su žemės ūkiu, turi nuolat mokytis, diegti skaitmenines technologijas ir inovacijas. Tai padeda taupyti laiką ir lėšas, realiu laiku stebėti, rinkti ir analizuoti gaunamą informaciją.

Tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu yra sukurta nemažai skaitmeninių įrankių, kurių tikslas spręsti ūkininkų ir konsultantų kasdieniniame darbe kylančias problemas. Tačiau kaip išsirinkti tinkamiausią? ES finansuojamas (H2020) projektas FAIRshare siūlo galimybę nemokamai naudotis vertinimo priemone, kuri padeda įvertinti ir palyginti įvairius skaitmeninius įrankius pagal vienodą / pasirinktą jų charakteristikų rinkinį. Vertinimo priemonę galima rasti adresu: https://fairshare-pnf.eu/assessment-tool. Ji yra išversta net 11 skirtingų kalbų, įskaitant ir lietuvių. Naudodamiesi ja, pasirenkamas tinkamiausias skaitmeninis įrankis, atitinkantis ūkio poreikius. FAIRshare platformoje taip pat yra integruota skaitmeninių įrankių duomenų bazė (ją galite rasti adresu https://fairshare-pnf.eu/tools). Joje kaupiama informacija apie skirtingose šalyse naudojamus skaitmeninius įrankius. Kiekvienas įrankis trumpai aprašytas, pateikiama kontaktinė informacija. Duomenų bazė yra laisvai prieinama, todėl esant poreikiui galima ja naudotis, o prireikus detalesnės informacijos – susisiekti su nurodytu kontaktiniu asmeniu. FAIRshare skaitmeninių įrankių duomenų bazė yra nuolat pildoma. Jei naudojatės skaitmeniniu įrankiu ir norite pasidalinti šia informacija/ gerąja praktika – informuokite, informacija apie skaitmeninį įrankį bus patalpinta į viešai prieinamą duomenų bazę.

Efektas: Agroaplinkosauginis, Ekonominis, Tvarus ūkininkavimas

Argumentavimas: Pažangios technologijos – tai didžiulės galimybės, leidžiančios optimizuoti procesus ūkyje ir mažesniais ištekliais atlikti daugiau, kurti tvaresnį žemės ūkį ir prisidėti prie aplinkos apsaugos, mažinant pesticidų ir trąšų kiekius.

https://fairshare-pnf.eu/assessment-tool

Apie inovaciją
  • Metai: 2021
Kontaktinė informacija