titris

Taikomųjų inovacijų tyrimų ir rezultatų informacinė sistema

Lietuvių

The Applied Innovation Research and Results Information System

English

Mobili programėlė „NMA agro“

Sritis
Skaitmeninis įrankis
Posritė
Nemokamas skaitmeninis įrankis

Siekiant padėti ūkininkams paprasčiau ir greičiau pranešti apie įvykdytus įsipareigojimus, tinkamai įvertinti savo deklaruojamų laukų būklę, surasti su išmokomis susijusią informaciją, sukurtas ir nuolat tobulinamas nemokamas skaitmeninis įrankis – mobili programėlė „NMA agro“. Šios programėlės praktine nauda jau įsitikino daugiau nei 20 tūkst. vartotojų. Programėlėje įdiegti „Copernicus“ programos Sentinel palydoviniai vaizdai bei iš jų sudaryti skirtingų augmenijos indeksų žemėlapiai, kurių pagalba ūkininkai gali stebėti ir vertinti savo laukuose auginamų pasėlių būklę, o esant būtinybei atlikti reikiamas ūkio veiklas. Sentinel palydoviniai vaizdai ir augmenijos indeksų žemėlapiai atnaujinami kas 5 dienas. Taip pat ūkininkai gali pranešti apie įvykdytas veiklas ar ištaisytus neatitikimus ne tik NMA, bet ir kitoms priežiūros institucijoms. „NMA agro“ leidžia siųsti fotonuotraukas su tiksliomis koordinatėmis bei kryptimi tiesiogiai iš vietovės, taip pat matuoti atstumus ir plotus ekrane. Programėlėje pateikiamos aktualios NMA naujienos, kalendorius, kuriame sužymėti pagrindinių įsipareigojimų ir darbų terminai, orų prognozė. Per programėlę galima pasiekti NMA informacinį portalą ir sužinoti apie savo pateiktų paraiškų administracinę būseną, išmokėtas paramos sumas ir t. t. Programėlė skirta ne tik ūkininkams, ja gali naudotis visi Lietuvos gyventojai.

„NMA agro“ programėle patogu ir paprasta naudoti, jos taikymas: • Skatina ūkininkus aktyviai dalyvauti paramos administravimo procese, tapti dalyviais, o ne stebėtojais. • Mažina įstaigų apsilankymų skaičių ūkiuose ir projektų įgyvendinimo vietose. • Ūkininkams suteikia galimybę patiems pranešti NMA, Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, Valstybinei augalininkystės tarnybai, VšĮ „Ekoagros“, Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai, Aplinkos ministerijai apie atliktas veiklas ar problemas, susijusias su skirtos paramos įsipareigojimais. • Padeda efektyviau ūkininkauti. Ūkininkai gali sudaryti tikslesnius tręšimo ir laistymo planus, tiksliau prognozuoti būsimą derliaus kiekį bei jo kokybę. • Prevenciškai užkerta kelią galimiems pažeidimams ir sankcijoms. • Užtikrina ES ir Lietuvos paramos administravimo skaidrumą. Suteikia galimybę visiems Lietuvos gyventojams pranešti apie asmenų, gaunančių ar pretenduojančių gauti ES ir Lietuvos paramą žemės ūkiui, kaimo plėtrai ir žuvininkystei, piktnaudžiavimo parama atvejus, netinkamai prižiūrimus laukus ir kitus pažeidimus. Mobilioji programėlė skirta išmaniesiems telefonams, ją surasti ir nemokamai atsisiųsti galima naudojantis „Google Play“ ar „App Store“. Aktyvavus programėlę, telefone turi būti įjungta vietos nustatymo funkcija (GPS) ir duomenų siuntimas mobiliuoju ryšiu (mobilusis internetas).

Efektas: , Kita

Argumentavimas: „NMA agro“ programėlės taikymas ūkininkų kasdienėje veikloje leidžia žengti dar vieną žingsnį Automatinės laukų nuolatinio stebėjimo informacinės sistemos (ALNSIS) įgyvendinimo link. Taip pat įgyvendinamas siekis atverti kuo daugiau valstybinių institucijų turimų duomenų visuomenei bei verslui, kas leistų didinti paramos administravimo skaidrumą bei skatintų verslą kurti naujas paslaugas ūkininkams.

https://www.nmaagro.lt/

Apie inovaciją
  • Metai: 2018
Kontaktinė informacija