titris

Taikomųjų inovacijų tyrimų ir rezultatų informacinė sistema

Lietuvių

The Applied Innovation Research and Results Information System

English

Naujoviškų sprendimų dėl atsparumo antibiotikams valdymo sklaida (DISARM)

Sritis
Gyvulininkystė; Mokymas, žinių perdavimo būdai
Posritė
Atsparumo antibiotikams valdymas gyvulininkystėje

DISARM – tai aktyvus tinklas, siekiantis rasti naujoviškus atsparumo antibiotikams sprendimus. DISARM siekia mažinti atsparumą antibiotikams, mažindamas jų poreikį gyvulininkystėje, daugiausia dėmesio skirdamas ligų prevencijai ir apdairiam antibiotikų vartojimui. Tai ūkininkų, veterinarijos gydytojų, konsultavimo tarnybų, mokslininkų ir pramonės atstovų bendradarbiavimas, kuriuo siekiama skleisti naujoviškus atsparumo antibiotikams valdymo sprendimus gyvulininkystėje, kad būtų sumažinta atsparumo antibiotikams grėsmė.

Tinkle keičiamasi novatoriškais pramonės šakų ir šalių metodais, siekiant dalytis gerąja patirtimi visame gyvulininkystės sektoriuje. DISARM tikslas – mažinti atsparumą antibiotikams mažinant jų poreikį gyvulininkystėje, daugiausia dėmesio skiriant ligų prevencijai ir apdairiam antibiotikų vartojimui. Jų turėtų būti naudojama kuo mažiau, bet tiek, kiek reikia veiksmingai gydyti ligas ir nepakenkti gyvūnų gerovei.

Efektas: Gyvūnų gerovė, Tvarus ūkininkavimas, Žmonių sveikata

Argumentavimas: Atsparumas antibiotikams atsiranda, kai bakterijos prisitaiko prie antibiotikų vartojimo. Kai atsparumas plinta bakterijų populiacijose, antibiotikai tampa neveiksmingi gydant žmonių ir gyvūnų ligas. Tai labai sudėtinga problema, susijusi su mechanizmais, darančiais poveikį ir žmonių, ir gyvūnų sveikatai, todėl veiksmų turi imtis daug įvairių sektorių, įskaitant gyvulininkystės pramonę.

Projekto aprašymas: DISARM

https://disarmproject.eu/

Apie inovaciją
  • Metai: 2022
Kontaktinė informacija