Karvių veršingumo nustatymas iš pieno IFA metodu yra atliekamas siekiant aptikti ankstyvojo veršingumo baltymą (glikoproteiną (PAGs)
Pieno gamintojams svarbi ne tik karvių sveikata ir pieno kokybė. Svarbus yra ir prieauglis, ir intensyvi karvių laktacija po apsiveršiavimo. Kai kurias karves tenka sėklinti ne vieną, o du ar net tris kartus kol apvaisinama. Tokioje situacijoje ypatingai svarbu kuo anksčiau sužinoti sėklinimo rezultatą. Ūkiuose veršingumas paprastai tiriamas praėjus 2,5–3 mėn. po sėklinimo, ir tik tada išaiškinamos neveršingos karvės. Neapsėklinus karvės keletą mėnesių, ūkininkas patiria nemažų ekonominių nuostolių. UAB „Pieno tyrimai“ laboratorijos specialistų naudojami IDEXX testai veršingumą nustato pagal ankstyvojo veršingumo baltymo lygį iš karvės pieno imunofermentinės analizės (ELISA) metodu, praėjus ne mažiau 28 dienoms po sėklinimo. Ankstyvasis karvių veršingumo nustatymas – tai vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių galvijų bandos reprodukciją ir pelningumą. Karvių veršingumo nustatymas iš pieno IFA metodu yra atliekamas, siekiant aptikti ankstyvojo veršingumo baltymą (glikoproteiną (PAGs), kuris karvės organizme gaminasi tik jos nėštumo laikotarpiu. Veršingumo metu ir tuoj pat po veršiavimosi šio baltymo lygis būna aukštas ir vėliau staigiai krinta. Kai karvė apvaisinama, jo lygis palaipsniui kyla ir nuo maždaug 28 dienos po apvaisinimo stabilizuojasi. Veršingumo nustatymo tyrimas paremtas skirtingos glikoproteino (PAGs) koncentracijos pieno mėginių savybe nevienodai absorbuoti tos pačios bangos ilgio (450 nm) šviesos spindulius. Gavus abejotiną („re-checked“) rezultatą, ne anksčiau kaip po 7 dienų turi būti paimtas naujas mėginys pakartotiniam tyrimui, nes, žuvus embrionui, ankstyvojo veršingumo baltymas glikoproteinas (PAGs) dar kurį laiką randamas karvės organizme. Tyrimas iš pieno mėginio taip pat tinka ožkoms ir avims. Ožkoms nuo 28 dienos po sėklinimo. Avims nuo 60 dienos po sėklinimo.
Efektas: Ekonominis
Argumentavimas: Neapsėklinus karvės keletą mėnesių, ūkininkas patiria nemažų ekonominių nuostolių. Šis tyrimas leidžia greičiau persėklinti neveršingas karves. Sumažinamas intervalas tarp veršiavimųsi.
https://www.pieno-tyrimai.lt/index.php?gr=7&id=79